МПФК

ВСП "Маріупольський політехнічний фаховий коледж ДВНЗ "ПДТУ"

телефон для довідок
+38(066) 651 87 88
м. Дніпро
Дніпропетровська область
просп. Дмитра Яворницького, 19

Німецька

28 листопада 2017 року у Маріупольському машинобудівному коледжі ДВНЗ «ПДТУ» відбулася регіональна наукова конференція «Мова. Спілкування у сучасному світі», де студент предметного гуртка МММК «Світ мов» Даніїл Курочкін виступив з доповіддю, презентацією та макетом «Der Kölner Dom» («Кельнський Собор»). Куратором пошукової роботи та виступу студента є керівник гуртка «Світ мов» викладач іноземної мови О.С.Блохіна.

У доповіді розповідається про один з найвідоміших шедеврів архітектури – Der Kölner Dom. Студент власноруч сконструював  3-Д макет Кельнского собору, який він представив на конференції.

2017 рік оголошено Роком німецької мови в Україні. Між Німеччиною та Міністерством освіти України налагоджено активну співпрацю у сфері вищої освіти – програма обмінів студентами займає друге місце після польської. Крім того, держави обмінюються досвідом у сфері професійно-технічної освіти, і німецька сторона допомагає впровадити в Україні освітні реформи.

Німецька мова є другою за обсягом вивчення в українських ВНЗ після англійської мов.

Сьогодні вона – перша найпоширеніша мова у Європі та друга за популярністю іноземна в Україні. Більшість найвідоміших інноваційних компаній розташовані саме у Німеччині. Навіть прогресивні японці зосереджуються на німецькій – її вивчають 68% студентів у Японії.

Тож варто детальніше розглянути та пізнати цю мову.

0lydePPqc3Y5s_Vse535tAtJq-lLIvNvYAchmtZD4UZEtlT3nCNXQhoe9bWg9Pdy3o (1)17343122_40315791580_304I0Q8Y7BZFbo1221316623_1_large

       Германия-

Мовний гурток загального спрямування “Die Welt der Sprachen” запрошує студентів коледжу, які бажають вивчати німецьку мову згідно з загально-європейськими рекомендаціями з мовної освіти.

Керівник гуртка “Die Welt der Sprachen” викладач іноземної мови Блохіна Ольга Сергіївна, кабінет 411а.

Флаг и герб Германии

Звання великоБетховенго німецького композитора, піаніста і диригента по праву належить Людвігу ван Бетховену. Незважаючи на свою глухоту, ця людина змогла здивувати надзвичайно гарною музикою весь світ. Йому належать знамениті твори: “Місячна соната”, «Творіння Прометея», «Христос на Оливній горі», Перша, Друга і Третя симфонії, Патетична, Урочиста меса, Дев`ята симфонія. Це зовсім не повний список творчості талановитого музиканта. Внесок Бетховена у світову музику колосальний і не може не викликати захоплення.

 

 

Ейнштейн

Відомі люди Німеччини серед вчених представлені такими талантами, як Вернер Гейзенберг, Готфрід Лейбніц, Георг Ліхтенберг, Йоганн Кеплер, Макс Борн і інші. Серед них потрібно відзначити одного із засновників сучасної фізики, лауреата Нобелівської премії і громадського діяча Альберта Ейнштейна. Їм розроблено кілька значущих фізичних теорій. Крім того, він є автором понад трьохсот наукових робіт в галузі фізики, а також ста п`ятдесяти історичних, філософських і публіцистичних книг. До прогнозам Ейнштейна відносяться «квантова телепортація» і «гіромагнітний ефект». Також видатний вчений займав активну позицію проти насильства і війни.

Немає сумнівівГете, що багато великих людей Німеччини внесли величезний внесок у світову літературну скарбницю. До них відноситься і Йоганн Вольфганг Гете. Найбільш відомою його роботою є «Фауст» (1831 г.). Видатний літератор залишив після себе геніальне спадщину, до якого увійшли вірші, балади, п`єси, романи, а також наукові роботи по геології, анатомії та фізики.

Рентген

Вільгельм Рентген – найбільший фізик-експериментатор, лауреат Нобелівської премії з фізики. Найзначнішим виявилося відкриття Х-променів в 1895 році. Це стало переворотом в сфері медицини та фізики. Сьогодні промені, названі на честь Рентгена, в основному застосовуються в медичних установах для діагностики, а також для лікування онкозахворювань.

Кох

Роберт Кох є німецьким лікарем і мікробіологом, відноситься до основоположників сучасної епідеміології і бактеріології. У 1882 році він відкрив збудника туберкульозу, званого також «паличка Коха». Цей вчений також вніс значний внесок в область вивчення сибірки і способів її дезінфекції.

Шумахер

Знамениті люди Німеччини в спортивній сфері – це не тільки футболісти і біатлоністи, але і гонщики. Ім`я Міхаеля Шумахера знають всі. Він є семиразовим чемпіоном світу «Формули 1», володарем багатьох рекордів і нагород, а також найшвидшим гонщиком планети. Найпліднішим в його діяльності став 1993 рік, коли Шумахер практично не сходив з подіуму переможців. А в 1996-му завдяки Міхаелю італійська команда Ferrari здобула три перемоги. У 2001-му через великої кількості виграних Гран-прі німецьким спортсменом побитий рекорд Алена Проста. А в 2004 році Шумахер сьомий раз стає чемпіоном достроково. Після цього його ім`я назавжди увійшло в історію світових гонок.

Deutsch lernen

  • Alle Grossen – waren grosse Arbeiter…
  • Всі великі люди були справжніми трудоголіками…

 

  • – Wer fremde Sprache nicht kennt, weiss nichts von seiner eigenen.  J. W. Goethe
  • – Той, кому чужі іноземні мови – нічого не розуміє у власній мові.

 

  •  Einem zufriedenen Herzen scheint die Sonne uberall. 
  • Задоволеному серцю скрізь світить сонце.

 

  1. Відео “Цікаві факти про Німмечину”
  2. Відео “Ще цікавих фактів про Німмечину”
  3. Відео “Вивчаємо німецьку мову”