МММК

ВСП "Маріупольський політехнічний фаховий коледж ДВНЗ "ПДТУ"

телефон 22-12-61 (директор коледжу)
телефон 22-23-80 (секретар директора)
телефон 22-24-79 (приймальна комісія)
87505
м.Маріуполь
вул.Гугеля, 10

Історія коледжу

Відеоролік до 50-річчя коледжу

Ювілейна Методична рада

         Маріупольський механіко-металургійний коледж ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» було засновано в 1966 році як Маріупольський промислово-економічний технікум (наказ Міністерства металургії СРСР від 31.05.66 р № 225).

1mai

AlekseenkoБіля витоків становлення коледжу стояв перший директор –

Алексєєнко Анатолій Семенович.

Маючи за плечима 13 років педагогічного стажу роботи, він наказом міністра чорної металургії УРСР був призначений на посаду директора Жданівського промислово-економічного технікуму.

Спочатку технікум містивсяу будівлі вечірнього металургійного інституту (директор Калашников П.Г.) – на розі вулиць К.Маркса і 1 Травня.

У той час прийом здійснювався за спеціальностями:

1713 – “Планування на підприємствах металургійної промисловості”

1723 – “Товарознавство, матеріально-технічне забезпечення і збут”

1728 – “Бухгалтерський облік”

1745 – “Організація діловодства”

У жовтні 1969 технікум було перейменовано на Маріупольський механіко-металургійний (наказ Міністра чорної металургії УРСР від 22.10.69 р.).

Підготовка кадрів додатково проводилася за спеціальностями:

0509 – “Обладнання заводів чорної металургії”

1609 – “Експлуатація промислового залізничного транспорту”

1604 – “Рухомий склад промислового залізничного транспорту”

1016 – “Технологія приготування страви”

0401 – “Доменне виробництво”

0402 – “Сталеплавильне виробництво”

0412 – “Прокатне виробництво”

1214 – “Будівництво та експлуатація колійного господарства”

1 607 – “Автоматика і телемеханіка на залізничному транспорті”

На посаді директора навчального закладу Анатолій Семенович пропрацював з 1966 по 1970 рік.

    Другим директором Механіко-металургійного технікуму став Воробйов Володимир Данилович – людина високої моральної культури, доброзичливий, тактовний, з шанобливим ставленням до кожного викладача. Під керівництвом Володимира Даниловича пожвавилася, стала більш змістовною і якісною навчально-виховна робота: було багато відвідувань  занять з аналізами, обговореннями і обміном досвідом. Навчальним закладом він керував протягом шести років. Воробйов В.Д. разом із заступниками директора активно займалися матеріальним і лабораторним оснащенням технікуму. Паралельно з комплектуванням матеріальної і лабораторної бази велася робота з будівництва нової будівлі технікуму. Будівництво здійснював трест «Азовстальбуд», а фінансування будівництва здійснював завод «Азовсталь».

RadnovВеличезну роль у будівництві технікуму відіграв директор

Ряднов Іван Іванович,

який до свого призначення на цю посаду в 1976 р. працював заступником директора Макіївського металургійного технікуму. За його керівництва було споруджено будівлю адміністративно-побутового корпусу технікуму, було закінчено будівництво майстерень, проведено озеленення території технікуму. Іван Іванович очолював технікум до 1992 року. Ряднов І.І. виявив себе як прекрасний організатор і «господар». Він був творчою особистістю. Ним були зроблені шість винаходів в галузі залізничного транспорту і десятки раціоналізаторських пропозицій.

     За великий внесок у винахідницьку діяльність Ряднов І.І. неодноразово  був нагороджений грамотами Міністерства чорної металургії України. Під керівництвом директора у навчальному закладі проводилася велика спортивно-масова робота та робота з естетичного виховання студентів. Студенти технікуму брали активну участь у спортивних змаганнях різного рівня (від міських заходів до змагань у масштабі Міністерства чорної металургії). За особистої участі директора була створена потужна спортивна база (стадіон, спортивне містечко, друга спортивна зала, зали для тренувань спортсменів зборотьби і боксу, тренажерна зала, придбані спортивні снаряди і спортивний інвентар).

10011

Особлива увага в технікумі приділялася вихованню молоді. Робота велася за кількома напрямками: ідейно-політичне, військово-патріотичне, моральне, інтернаціональне, правове, фізичне і трудове виховання.

У структурі організації виховної роботи  були створені і працювали: педагогічний лекторій для батьків; лекторська група студентів; рада гуртожитку; рада профілактики; ради з військово-патріотичного та інтернаціонального виховання, основу яких складали військово-патріотичний клуб «Подвиг» таінтерклуб «Дружба»; секція «Естет»; клуб художньої самодіяльності (11 – 13 колективів різних жанрів); спортивні секції на базі трьох спортивних залів; технічні та предметні гуртки; педагогічна дружина; добровільна народна дружина у складі викладачів і повнолітніх студентів; постійно діючий кінолекторій (в кооперації з кінотеатром ім. Жданова); щомісячний суспільно – політичний лекторій силами вчених Москви (за договором); систематичні зустрічі із закріпленими за технікумом лікарями, працівниками РВВС і наркологом; батьківські комітети; школа політінформаторівта ін.

img016

У вільний від навчання час студенти займалися і в гуртках технічної творчості, де виготовляли моделі і макети обладнання (за рік близько 150 моделей і макетів). Особливу увагу керівництво технікуму на той час приділяло культурно – виховній роботі. З 1977 по 1986 роки колектив художньої самодіяльності технікуму був учасником республіканських оглядів, проведених МЧМ УРСР, і посідав 1 раз – 3 місце, 4 рази – 2 місце, 2 рази – 1 місце серед 38 технікумів України.

Підготовка фахівців до 1984 року проводилася за денною та вечірньою формами навчання, а з 1984 до 1997 року тільки за денною. З 1997 року навчання ведеться за денною та заочною формами.

Kiselov Кисельов Віктор Єгорович, 

був обраний директором у важкі, «лихі» дев’яності роки (1992 рік). Керувати технікумом на той час могла тільки смілива, відповідальна і працьовиталюдина. В.Є. Кисельов таким і був. Під його керівництвом технікум почав важку, затяжну боротьбу за виживання.

Віктор Єгорович заклав міцну основу для роботи навчального закладу в нових умовах. Йому вдалося не тільки зберегти все краще, що було в технікумі, а й примножити. Він зібрав колектив високопрофесійних, працьовитих, молодих душею педагогів; підійшов до питання про збільшення кількості спеціальностей технікуму з точки зору функціональності, відповідності часу, потребам міста; розширив і зміцнив матеріальну базу технікуму. Технікум не закрили,  він вистояв і, як і раніше, вважається одним з кращих навчальних закладів 1 – 2 рівнів акредитації.

        Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 29 травня 1997 року № 526 “Про вдосконалення мережі вищих та професійно-технічних навчальних закладів” та Наказом Міністерства освіти від 20 червня 1997 року № 218 “Про реформування мережі вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти» Маріупольський механіко-металургійний технікум увійшов до складу Приазовського державного технічного університету (ПДТУ) як структурний підрозділ без права юридичної особи. Наказом ДВНЗ «ПДТУ» від 18 листопада 2010 № 176-05 механіко-металургійний технікум перейменовано на Маріупольський механіко-металургійний коледж Державного вищого навчального закладу «Приазовський державний технічний університет».

              До структури коледжу увійшло заочне відділення, яке раніше було Маріупольською філією Дніпропетровського механіко-металургійного технікуму за заочною формою навчання, і відповідно до наказу Міністерства освіти України від 26 серпня 1997 року № 316 було передано до складу  ПДТУ.

         За період свого існування коледж підготував для народного господарства понад 25 тис. фахівців за денною, вечірньою та заочною формами навчання.

Dir(1)У грудні 2012 року кермо влади Маріупольським механіко-металургійним коледжем прийняла людина з величезним виробничим досвідом, величезним досвідом управлінської роботи

Степанов В’ячеслав Володимирович.

Сьогодні коледж має гарну навчально-методичну базу, що відповідає сучасним вимогам. Навчальний, лабораторний, суспільно – побутовий корпуси, навчально-виробничі майстерні, гуртожиток загальною площею близько 40000 кв.м., обладнані всіма необхідними засобами навчання аудиторії, 24 лабораторії. Добре оснащені навчально-виробничі майстерні дають студентам коледжу можливість отримувати практичні навички в слюсарній, токарній та зварювальній справах, що, безумовно, сприяє підвищенню рівня професійної підготовки фахівців.

           До послуг студентів технічна бібліотека з фондом, що перевищує 75 тисяч книг і навчальних посібників, з просторим читальним залом, актовою залою.

            Коледж має хорошу спортивну базу – дві спортивні зали, стадіон, стрілецький тир. Спортивні команди навчального закладу протягом багатьох років посідають призові місця у змаганнях різних рівнів.

             Випускники МММК працюють практично на всіх металургійних заводах нашої країни і СНД, будували Байкало-Амурську магістраль, багато, у подальшому отримавши вищу освіту, стали керівниками в різних галузях вітчизняної промисловості. Свої успіхи колишні випускники пов’язують з висококваліфікованим педагогічним колективом, який докладає чимало зусиль, що дає молоді шановану в суспільстві професію і путівку в життя.

          У навчально-виховному процесі беруть участь понад 200 викладачів і співробітників. 75% викладачів мають вищу та I кваліфікаційну категорії. Наш коледж – це навчальний заклад, який не стоїть на місці, знаходиться в постійному розвитку та пошуку нових форм.

            Педагогіка співробітництва, вміння бачити в кожному студенті, перш за все, особистість, людину, готовність допомогти і навчити – з боку одних, тягу до знань, бажання придбати хорошу професію, з боку інших, – ось на чому тримається успіх всього колективу Маріупольського механіко-металургійного коледжу ДВНЗ «ПДТУ».