МММК

Маріупольський механіко-металургійний коледж ДВНЗ «ПДТУ»

кабінет 214 (директор коледжу)
кабінет 104 (приймальна комісія)
кабінет 203 (відділ кадрів)
кабінет 212 (відповідальний секретар)
кабінет 216 (диспетчерська)
кабінет 207 (профком)
87505, м.Маріуполь
вул. Я.Гугеля, 10

Німецька

28 листопада 2017 року у Маріупольському машинобудівному коледжі ДВНЗ «ПДТУ» відбулася регіональна наукова конференція «Мова. Спілкування у сучасному світі», де студент предметного гуртка МММК «Світ мов» Даніїл Курочкін виступив з доповіддю, презентацією та макетом «Der Kölner Dom» («Кельнський Собор»). Куратором пошукової роботи та виступу студента є керівник гуртка «Світ мов» викладач іноземної мови О.С.Блохіна.

У доповіді розповідається про один з найвідоміших шедеврів архітектури – Der Kölner Dom. Студент власноруч сконструював  3-Д макет Кельнского собору, який він представив на конференції.

2017 рік оголошено Роком німецької мови в Україні. Між Німеччиною та Міністерством освіти України налагоджено активну співпрацю у сфері вищої освіти – програма обмінів студентами займає друге місце після польської. Крім того, держави обмінюються досвідом у сфері професійно-технічної освіти, і німецька сторона допомагає впровадити в Україні освітні реформи.

Німецька мова є другою за обсягом вивчення в українських ВНЗ після англійської мов.

Сьогодні вона – перша найпоширеніша мова у Європі та друга за популярністю іноземна в Україні. Більшість найвідоміших інноваційних компаній розташовані саме у Німеччині. Навіть прогресивні японці зосереджуються на німецькій – її вивчають 68% студентів у Японії.

Тож варто детальніше розглянути та пізнати цю мову.

0lydePPqc3Y5s_Vse535tAtJq-lLIvNvYAchmtZD4UZEtlT3nCNXQhoe9bWg9Pdy3o (1)17343122_40315791580_304I0Q8Y7BZFbo1221316623_1_large

       Германия-

Мовний гурток загального спрямування “Die Welt der Sprachen” запрошує студентів коледжу, які бажають вивчати німецьку мову згідно з загально-європейськими рекомендаціями з мовної освіти.

Керівник гуртка “Die Welt der Sprachen” викладач іноземної мови Блохіна Ольга Сергіївна, кабінет 411а.

Флаг и герб Германии

Звання великоБетховенго німецького композитора, піаніста і диригента по праву належить Людвігу ван Бетховену. Незважаючи на свою глухоту, ця людина змогла здивувати надзвичайно гарною музикою весь світ. Йому належать знамениті твори: “Місячна соната”, «Творіння Прометея», «Христос на Оливній горі», Перша, Друга і Третя симфонії, Патетична, Урочиста меса, Дев`ята симфонія. Це зовсім не повний список творчості талановитого музиканта. Внесок Бетховена у світову музику колосальний і не може не викликати захоплення.

 

 

Ейнштейн

Відомі люди Німеччини серед вчених представлені такими талантами, як Вернер Гейзенберг, Готфрід Лейбніц, Георг Ліхтенберг, Йоганн Кеплер, Макс Борн і інші. Серед них потрібно відзначити одного із засновників сучасної фізики, лауреата Нобелівської премії і громадського діяча Альберта Ейнштейна. Їм розроблено кілька значущих фізичних теорій. Крім того, він є автором понад трьохсот наукових робіт в галузі фізики, а також ста п`ятдесяти історичних, філософських і публіцистичних книг. До прогнозам Ейнштейна відносяться «квантова телепортація» і «гіромагнітний ефект». Також видатний вчений займав активну позицію проти насильства і війни.

Немає сумнівівГете, що багато великих людей Німеччини внесли величезний внесок у світову літературну скарбницю. До них відноситься і Йоганн Вольфганг Гете. Найбільш відомою його роботою є «Фауст» (1831 г.). Видатний літератор залишив після себе геніальне спадщину, до якого увійшли вірші, балади, п`єси, романи, а також наукові роботи по геології, анатомії та фізики.

Рентген

Вільгельм Рентген – найбільший фізик-експериментатор, лауреат Нобелівської премії з фізики. Найзначнішим виявилося відкриття Х-променів в 1895 році. Це стало переворотом в сфері медицини та фізики. Сьогодні промені, названі на честь Рентгена, в основному застосовуються в медичних установах для діагностики, а також для лікування онкозахворювань.

Кох

Роберт Кох є німецьким лікарем і мікробіологом, відноситься до основоположників сучасної епідеміології і бактеріології. У 1882 році він відкрив збудника туберкульозу, званого також «паличка Коха». Цей вчений також вніс значний внесок в область вивчення сибірки і способів її дезінфекції.

Шумахер

Знамениті люди Німеччини в спортивній сфері – це не тільки футболісти і біатлоністи, але і гонщики. Ім`я Міхаеля Шумахера знають всі. Він є семиразовим чемпіоном світу «Формули 1», володарем багатьох рекордів і нагород, а також найшвидшим гонщиком планети. Найпліднішим в його діяльності став 1993 рік, коли Шумахер практично не сходив з подіуму переможців. А в 1996-му завдяки Міхаелю італійська команда Ferrari здобула три перемоги. У 2001-му через великої кількості виграних Гран-прі німецьким спортсменом побитий рекорд Алена Проста. А в 2004 році Шумахер сьомий раз стає чемпіоном достроково. Після цього його ім`я назавжди увійшло в історію світових гонок.

Deutsch lernen

  • Alle Grossen – waren grosse Arbeiter…
  • Всі великі люди були справжніми трудоголіками…

 

  • – Wer fremde Sprache nicht kennt, weiss nichts von seiner eigenen.  J. W. Goethe
  • – Той, кому чужі іноземні мови – нічого не розуміє у власній мові.

 

  •  Einem zufriedenen Herzen scheint die Sonne uberall. 
  • Задоволеному серцю скрізь світить сонце.

 

  1. Відео “Цікаві факти про Німмечину”
  2. Відео “Ще цікавих фактів про Німмечину”
  3. Відео “Вивчаємо німецьку мову”